PL | EN

Organizując przestrzeń w swoim domu, zawsze wybieramy do niego takie elementy, które podnoszą jego atrakcyjność wizualną – i jednocześnie nie wpływają na funkcjonalność całego wnętrza. Nie da się ukryć, że wszyscy chcemy by nasz dom mieszkalny był podziwiany, a jednocześnie żeby się w nim dobrze żyło na co dzień.

Dlatego większość – bez względu na to, na jaki styl aranżacyjny się decyduje – chce stworzyć ową specyficzną, przytulną atmosferę, która ociepla serce, sprawiając, że w danym wnętrzu doskonale się czujemy. Oczywiście, mnóstwo osób uznaje, że to drewno wprowadza do wnętrz ów specyficzny, rodzinny klimat. Kiedy więc dowiadują się, że niektórzy wolą mieć w domu schody kamienne, są bardzo zaskoczeni!

schody z kamienia kielceSchody z kamienia zewnętrzne - zalety

Jakkolwiek kamień w części zewnętrznej jest czymś jak najbardziej normalnym – mało kto chciałby użyć na zewnątrz drewna, obawiając się specyficznej opieki, jaką w takim wypadku musiałoby zostać otoczone – tak we wnętrzach wiele osób jego widok dziwi. Jak to – kamienne schody? Otóż to – kamień to produkt, na który naprawdę warto się zdecydować, ponieważ jest bardzo wytrzymały, a przy tym i wizualnie piękny. Na pewno prezentuje się zjawiskowo, a do tego jest dużo łatwiejszy w czyszczeniu niż drewno. Nie musi być jakoś specjalnie pielęgnowany i wolniej się zużywa. Wystarczy użyć zwykłego płynu do mycia podłogi, albo od czasu do czasu specjalnego mleczka do czyszczenia kamienia.

Schody z granitu, marmuru...

Osoby, które się zdecydują, mają naprawdę wielkie pole wyboru – można zdecydować się na granit, marmur, albo na konglomerat marmurowy lub konglomerat kwarcowy. Warto wiedzieć, że można wybrać zarówno materiał wzorzysty, jak i gładki – dzięki temu dopasowując go lepiej do reszty wnętrza. Schody kamienne świetnie się sprawdzą zarówno w przypadku pomieszczeń utrzymanych w stylu klasycznym, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Są nawet i takie warianty kamienia, które wizualnie przypominają drewno – taki wybór również będzie więc wizualnie ocieplał przestrzeń, a przy tym wytrzyma o wiele dłużej. We wnętrzach klasycznych o wiele lepiej sprawdzi się wzorzysty granit czy marmur. W tych bardziej nowoczesnych lepiej zastosować jednobarwny granit czy konglomerat – najlepiej kamień czarny, szary lub biały.