PL | EN

Szukasz ciekawej dekoracji ścian? Zdecyduj się na kamień. Masz do wyboru kamienie naturalne, elewacyjne i gipsowe. 


Kamień doda urody i szyku tak elewacji domu jak i jego wnętrzom. Jego różnorodne kolory i ciekawe faktury dają możliwość najróżniejszych aranżacji.

Kamień świetnie ozdobi nowoczesne lofty, ciepłe pokoje rustykalnej chaty jak i klasyczne miejskie apartamenty. Będzie ciekawie prezentował się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, ale w taki sposób można wykorzystać jedynie kamień naturalny i elewacyjny.

Natomiast gipsowy produkowany jest już wyłącznie z myślą o pomieszczeniach wewnątrz domu.   

Minimalizm i luksus: kamień naturalny - Kielce

Szlachetna powierzchnia naturalnego kamienia czyni go materiałem uniwersalnym. Nada wnętrzom i elewacjom niepowtarzalny klimat i dopasuje się do każdego gustu. Jego bogata faktura umoźliwi stworzenie ciekawych aranżacjj w najróżniejszych stylach. Świetnie sprawdzi się w nowoczenych, surowych, industrialnych wnętrzach, podkreślając ich wystudiowaną prostotę. Ale z równym powodzeniem można go wykorzystać także w ciepłych, rustykalnych pokojach domu, którego mieszkańcy wolą sięgać do tradycji.

Wspaniałą strukturę naturalnego kamienia łatwo podkreślić, stosując odpowiednie oświetlenie i tworząc niepowtarzalne i klimatyczne wnętrze. Nie bez znaczenia są też jego zalety praktyczne - odpowiednio zaimpregnowany kamień jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Nie zapominajmy też, że to jeden z najtrwalszych materiałów budowlanych, kamienne ściany będą więc w doskonałym stanie służyć nam długie lata.  

Elegancja i nowoczesność: kamień elewacyjny - Kielce

Ma doskonałe parametry techniczne i wysoką odporność na zmienne warunki klimatyczne, zatem doskonale sprawdzi się na zewnątrz. Niestraszne mu wichury czy mrozy. Umocni elewacje naszych domów, a przy okazji doda im szyku i elegancji.

Będzie niebanalnym dopełnieniem ciekawego projektu architektonicznego, a domom mniej doskonałym przyda klasy. Występuje w tak wielkiej gamie struktur i barw, że nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem go do własnego stylu. Nazwa sugeruje, że możemy nim ozdobić elewację, ale oczywiście ten rodzaj kamienia z równym powodzeniem można wykorzystać także wewnątrz budynku.

Kamień dekoracyjny / ozdobny - Kielce

Dekoracyjne kamienie kolorem i kształtem przypominają naturalne, jednak robione są z gipsu. Nie są odporne na wilgoć, służą więc wyłącznie do dekoracji wnętrz, stając się ostatnio bardzo modnym trendem w aranżacji domów, Ułożone w centralnym punkcie pomieszczenia wspaniale będą się prezentować na tle białych ściany minimalistycznych loftów, jaki i ozdobnych tynków czy kolorowych tapet wnętrz tradycyjnych.

Ten kamień, choć gipsowy, także dobrze znosi upływ czasu. Odpowiednio zaimpregnowany jest bardzo wytrzymały, odporny na zabrudzenia i będzie nas cieszył całe lata.